MKDesign - płyty meblowe w meblach na wymiar

W stolarce meblowej najczęściej używanymi płytami są płyty wiórowe laminowane oraz płyty MDF. Przy produkcji naszych mebli korzystamy ze wszystkich materiałów oferowanych na rynku.

Płyta wiórowa laminowana jest podstawowym materiałem stosowanym w meblarstwie. Jest ona wykorzystywana najczęściej jako korpus mebla, jednak dzięki szerokiej gamie kolorystycznej z płyty tej wykonuje się również fronty oraz inne elementy widoczne z zewnątrz. Płyta laminowana produkowana jest w dwóch strukturach - gładka bądź z widoczną strukturą drewna (płyty drewnopodobne). Przy produkcji mebli najczęściej korzystamy z płyt firmy EGGER, Kronopol lub Pleiderer.

Płyta MDF, dzięki swojej trwałości i doskonałej podatności na obróbkę, jest najczęściej wykorzystywana do frontów oraz elementów widocznych mebla. Płytę MDF możemy zafornirować (nakleić cienką warstę naturalnego drewna) bądź polakierować na wybrany kolor (paleta NCS/RAL) w dowolnej połyskowości (mat/półmat/połysk). Przy frontach wykonanych z MDFu jest możliwość dowolnego frezowania, dzięki czemu fronty uzyskują styl klastyczny, nowoczesny czy też angielski.

MkDesign

Podchwyt frezowany, wysoki połysk

MkDesign

Front MDF frezowany, lakier półmat

MkDesign

Front MDF, frezowany, lakier półmat
Płyta fornirowana jest płytą wiórową lub MDF oklejoną fornirem - fornir jest to cienka warstwa (0.6 - 1mm) drewna naturalnego, istnieją też forniry modyfikowane, które dzięki procesowi tworzenia dają gwarancję powtórzenia słoja drewna. Płyta fornirowana jest dobrym kompromisem między płytą laminowana (która może imitować drewno) a drewnem litym, które jest najdroższym rozwiązaniem jeżeli chodzi o materiał. Fornir może zostać wykorzystany na fronty oraz inne elementy widoczne mebla. Na blaty najlepiej jest zastosować obłóg - jest to grubsza (od 1.5 do 2.5mm) forniru. Każdą płytę fornirowaną lakieruje się, lub zabezpiecza olejem. W przypadku fornirów naturalnych istnieje możliwość ich bejcowania.

MkDesign

Front MDF fornirowany, orzech, lakier półmat


Jak przebiega współpraca z klientem?

Pierwsze spotkanie

Jeżeli brak jest jakichkolwiek projektów, umawiamy się na spotkanie wstępne, gdzie ustalany jest zakres prac, pobieramy konieczne wymiary oraz wybieramy materiały przeznaczone do produkcji mebli. W ciągu 4 dni roboczych od spotkania wysyłany jest kosztorys realizacji mebli.

Szczegóły dotyczące zlecenia

Po akceptacji wyceny, odbywa się kolejne spotkanie na którym pobierane są dokładne wymiary oraz kąty ścian. Na spotkaniu przedstawiony jest też projekt mebli.

Umowa

Po ustalenia szczegółów mebli oraz płatności podpisywana jest umowa na wykonanie mebli, która dokładnie określa zakres prac, termin montażu oraz sposób rozliczenia.

Montaż mebli

W dogodnym dla klienta dniu oraz godzinie przyjeżdżamy na montaż mebli. Podczas montażu korzystamy z profesjonalnych urządzeń, które zapewniają jak najbardziej czystą prace.

MkDesign
MkDesign