MKDesign - blaty w meblach kuchennych na wymiar i łazienkach

Blat jest najbardziej widocznym, a jednoczeście najbardziej należonym na uszkodzenia, elementem mebla. W naszych realizacjach wykonujemy blaty z płyt wiórowych oklejonych HPL (przeznaczenie na blaty robocze), płyt fornirowanych fornirem bądź obłogiem albo blatów z drewna litego. Na blaty fornirowane/drewniane w łazienkach oraz w innych miejsach gdzie jest możliwy częsty kontakt z wodą, kładziemy dodatkowo izolant, który tworzy dodatkową powłokę zabezpieczającą.

MkDesign Blat z płyty wiórowej pokryty HPL jest najtańszą opcją. HPL jest laminatem odpornym na zarysowania przeznaczonym na blaty robocze. Szerokie wzronictwo pozwala na wybór blatu drewnopodobnego bądź przypominający kamień. Blaty występują w grubościach 28mm oraz 38mm. Trzeba pamiętać, że laminat jest tylko na prawej stronie płyty, dlatego też blaty HPL nie nadają się na wyspę, gdzie widoczna jest prawa oraz lewa strona blaty.

MkDesign W przypadku płyty fornirowanej, na blaty należy użyć płyty MDF. Najlepszy wyjściem jest zafornirowanie płyty obłogiem (grubszym fornirem, około 1.5 - 2mm grubości), który jest bardziej trwały niż fornir. Na każdy blat lakierowany nakładamy dodatkowo warstwę lakieru akrylowego bezbarwnego, który jest twardszy od zwykłych lakierów nakładanych na fronty.MkDesign Blaty drewniane występują w różnych grubościach - od 19mm do 40mm, jednak jest zawsze możliwość pogrubienia blatu. Blaty drewniane występują w dwóch rodzajach - litych, oraz łączonych na mikrowczepy. Blaty lite wykonane są z lameli po całej długości blatu, blaty łączone na mikrowczepy wykonane są z krótkich (około 20-30cm) lameli.

MkDesign

Blat dębowy, lity

MkDesign

Blat dębowy, łączony na mikrowczep


Jak przebiega współpraca z klientem?

Pierwsze spotkanie

Jeżeli brak jest jakichkolwiek projektów, umawiamy się na spotkanie wstępne, gdzie ustalany jest zakres prac, pobieramy konieczne wymiary oraz wybieramy materiały przeznaczone do produkcji mebli. W ciągu 4 dni roboczych od spotkania wysyłany jest kosztorys realizacji mebli.

Szczegóły dotyczące zlecenia

Po akceptacji wyceny, odbywa się kolejne spotkanie na którym pobierane są dokładne wymiary oraz kąty ścian. Na spotkaniu przedstawiony jest też projekt mebli.

Umowa

Po ustalenia szczegółów mebli oraz płatności podpisywana jest umowa na wykonanie mebli, która dokładnie określa zakres prac, termin montażu oraz sposób rozliczenia.

Montaż mebli

W dogodnym dla klienta dniu oraz godzinie przyjeżdżamy na montaż mebli. Podczas montażu korzystamy z profesjonalnych urządzeń, które zapewniają jak najbardziej czystą prace.

MkDesign
MkDesign